Fingerboard

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Triky na fingerboard

Ollie

Položte  prsty na grip  tak,  že budete  mít  zadní prst na zadním tailu  Kopněte zadním prstem tail až na zem a odlehčete ho - předním prstem táhněte grip do výšky. Když vám finger neuletí, tak na něj jen dopadněte. A znovu. Nezapomeňte, že z ollie vycházejí všechny triky. Trénujte ollie až do té doby, než ho vychytáte na 100%. A pak ještě chvilku :-). Ollie je nejdůležitější trik ze všech!!!

Fs ollie
Při tomhle triku otočíte prstamy a skatem o 180 stupňů.Ti co jezdí levou rukou tak se budou točit ve směru hodinových ručiček a ti co jezdí pravou tak proti směru.Stačí jen udělat ollie a otočit co nejrychleji prsty a máte to.

Nollie (noseollie)
Ollie přes nose, dej si prsty jak na ollie, ale naopak: ukazováček na nose a prostředníček mezi střed a zadní šrouby, pak udělej prudkej krátkej pohyb dopředu a dolů nosem, snaž se fingera dostat do nejkolmější polohy a vytáhni ho nahoru. Je to docela těžký, chce to hodně cviku, ale z nolliečka pak můžeš dělat většinu ostatních triků jak z olliečka.

Shove-it
Nejlehčí trik, kdy se vám prkno odlepí od prstů. Můžete si ho nejdříve nacvičit na stole bez ollie. Jen desku otočte o 180 stupňů. Až to vychytáte, tak to zkuste ve vzduchu. Tenhle trik je dobrý si vychytat. Můžete s ním vracet i některý grindy (třeba nosegrind shove-it out je hodně efektní).
Kickflip
Prsty dejte na fingec stejně jako na ollie a ukazováček posuňte trochu směrem k sobě. Pak hoďte ollie a ukazováčkem prkno kopněte tak, aby se protočilo kolem podélné osy a pak na něj dopadněte. Měli byste na něj dopadnou před tím, než se prkno dotkne země. Dají se dělat i double, nebo triple kickflipy.
Heelflip
V podstatě kickflip naopak. Uděláte ollie a rukou uděláte pohyb, jako když přidáváte plyn na motorce. Prkno se otočí a vy na něj dopadnete. Dají se dělat i double, nebo triple heelflipy.

Backflip
Je lehčí nejdřív se ho naučit na nějaké skočce. Jde jen o to, otočit fingec na bříška prstů a trhnout zadním prstem (který je v tuto chvíli vepředu) trošku nahoru. Když odděláte ruku, prkno se přetočí úplně a vy jen dopadnete.
Impossible
Nejtěžší flip. Vypadá jako backflip, ale musíte při něm držet zadní prst na gripu. Takže se rozjeďte, udělejte ollie a v poslední chvíli oddělejte přední prst z gripu. Fingr se vám backflipem otočí kolem zadního prstu a vy jen dopadnete.

Fakie ollie
Nollie akorát na switch.Normálně se rozjeďte na fakie a udělejte ollie.Rukou táhněte do zadu a pak dopadněte.Možná vám bude zezačátku dělat problémy dopadnout  ale to vychytáte.Dají se dělat všchny triky na fakie tak i na normal,

Switch ollie
Ollie jenomže naopak.Je to docela těžký ale tohle musíte vychytat sami.

360 flip   

Tenhle trik spočívá v tom že uděláte 360 shove-it a flip.Prsty si dejte jak na flipa.Kopněte rychle shove-it a přitom táhněte flipa.Skate nechte protočit tak jak má a pak to ve vzduchu zastavte a dopadněte.Při tomhle triku někdy dáte to co nechcete.
Pěknej je tenhle trik na nollie.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.